En İyi Regülatör Markaları

En İyi Regülatör Markaları

En İyi Regülatör Markaları Nelerdir?

Bu soru teknoloji başta olmak üzere belki de tüm ihtiyaçlarımızda aklımıza ilk gelen sorudur. Şüphesiz kurulu sistemlerimiz ve kullandığımız makinaların hassasiyet derecesi, maliyetleri ve arızaya bağlı olarak yaşanabilecek iş kaybı durumunda oluşacak ekonomik kayıplar hepimiz için önemlidir. Bu kayıpların önüne geçebilmek için ihtiyaç duyduğumuz en iyi voltaj regülatörü arayışımız da bu anlamda son derece doğru bir arayıştır.

dc güç kaynağıLazer makinalar, CNC makinalar ve benzeri şekilde bizim için kritik olan tüm sistemlerimizin sağlıklı ve uzun ömürlü çalışabilmesi için doğru bir gerilimle beslenmesi son derece önemlidir. Voltaj regülatörleri ise bunu sağlayan cihazlardır. Piyasada regülatör üretimi gerçekleştiren irili ufaklı pek çok firma benzer taahhütlerle çözüm üretmektedir. Ancak Bu konuda en iyi regülatör firmaları, üretimi yapılan regülatörün kalitesi, herhangi bir arıza durumunda servis sağlama yetkinliği, regülatöre müdahale hızı ve tabi ki müşterinin çıkarlarını ön planda tutan çözüm üretme yeteneğine göre ölçülebilmektedir. Şimdi bu konularda farklılıklarımızı da anlatarak kurumsal önerilerimizi sunmaya çalışalım.

Yaklaşık çeyrek asırlık üretim altyapısı ile kendini fark ettiren ve en iyi regülatör markaları arasında ilk sıralarda yer alan Artsan Regülatörler, bu süre içerisinde edindiği saha deneyimi ile kullanıcıların beklentilerini tam olarak sağlayarak güvenli ve verimli çözümler sunmaktadır. Ayrıca üretim hızı ve stok kapasitesi ile ihtiyaçlara hızlı cevap verebilirken, servis altyapısı ve kanalı ile birlikte son derece hızlı çözümler de sunabilmektedir.

Artsan marka statik regülatörler 20 msn için normal çalışma akımının 10 katı kadar akım taşıma kapasitesine sahip tristörler kullanılarak üretilmektedir. Ayrıca tristör-tristör modül kullanılarak daha yüksek performans elde edilmektedir. Bu özelliğinden dolayı anlık yüksek akım çeken motor vb. sistemlerde özellikle tercih edilmektedir. Trafo sargıları tercihe göre bakır sargılı veya alüminyum sargılı olarak hazırlanmaktadır.

Artsan Enerji, en iyi regülatör markaları arasında hem statik regülatör hem de servo regülatör modellerinde farklı voltaj değerlerinde üretim gerçekleştirebilmektedir. Kullanıcılar proje ihtiyaçlarına bağlı olarak farklı gerilim değerlerine sahip olan voltaj regülatörleri arasından seçim yapabilirler. Bu aşamada destek almak gerektiğinde Artsan Enerji’nin, tecrübeli ve yetkin kadrosuna kolaylıkla ve hızlıca erişebilmek mümkündür.

Doğru ve güvenilir voltaj regülasyonunun yanı sıra piyasada genellikle opsiyonel olarak fiyatlandırılan aşırı gerilim koruma ünitesi Artsan Statik Regülatörin tüm modellerinde standart olarak bulunmaktadır. Bu sayede kullanım sırasında görülebilecek tüm riskler engellenmektedir.

Doğru Regülatör Seçimi Nasıl Yapılmalı?

İhtiyacımıza uygun en iyi regülatör markaları arasında seçim yapılırken dikkat edilmesi gereken bir kaç detayın üzerinden tekrar geçelim. Regülatör seçimi yapılırken en kritik konu regülatörün gücünün doğru belirlenmesidir. Bu hesaplama için regülatörün çıkışında bağlı olacak tüm sistemin Watt veya Volt Amper cinsinden güçlerinin öğrenilmesi gerekmektedir. Toplam gücü karşılayacak bir regülatörün seçilmesi önemlidir. Düşük güçte seçilen bir regülatör yetersiz kalacağı gibi yüksek güçte bir regülatörün seçilmesi gereksiz bir şekilde bütçenin yükselmesine sebep olacaktır.

Sonrasında regülatörün yapısının belirlenmesi gereklidir. Bunun için Servo Regülatör ve Statik Regülatör Farkları yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Statik regülatörlerin sağladığı düzeltme hızı ve diğer teknolojik üstünlüklere karşın servo regülatörlerin daha düşük fiyatlı olması regülatör seçiminde önemli bir farklılık yaratmaktadır.

Bunların dışında yer alan diğer farklılıklar ise trafonun doğru hazırlanması, trafo sargılarının ve trafo sacının yeterli miktarda ve kaliteli malzemeler ile hazırlanması, servo regülatörlerde kaliteli varyak kullanılması, statik regülatörlerde yeterli sayıda ve kalitede tristörler kullanılması ve diğer tüm şalt malzemelerin doğru seçilmiş olması gerekmektedir. Elbette özellikle bu son kısım teknik bilgisi yeterli olmayan son kullanıcıların görebileceği, kolayca anlayabileceği konular değildir. Bu sebeple en kaliteli regülatör seçimini yaparken doğru, güvenilir bir firmanın seçilmesi de son derece önemlidir. Firmanın büyüklüğünden ziyade teknik yeterliliği ve piyasa ve son kullanıcı referanslarının dikkate alınması gerekmektedir.

Etiketler: En iyi regülatör markası, en iyi regülatör firmaları, en kaliteli regülatör markaları, doğru regülatör seçimi